SEARCH SITE BY TYPING (ESC TO CLOSE)

Skip to Content

Events

ימי כיף וגיבוש לקבוצות וחברות ואירועים פרטיים

 רקע – למה כאן?

ג’סר א זרקא הינה פנינה על חוף הים התיכון ובה כפר דייגים ייחודי השוכן לנחל תנינים ועתיקות מתקופת האימפרייה הרומית.

למרות מיקום הכפר והיותו ציורי ומעניין לאורחים מרחבי הארץ והעולם, עד לא מזמן ג’סר לא התפתחה כיעד תיירותי והיתה נחשבת לאחד היישובים העניים והמוזנחים בישראל. על רקע ההסטוריה של הכפר, תושביו נחשבו שנים רבות בעלי מעמד נמוך בקרב האוכלוסיה הערבית בארץ, והם חשים כאילו הם חיים ב”אי בודד” יחסית לסביבה ולחברה. תחושת הבידול מתעצמת אף על רקע השכנות הצמודה ליישובים מהעשירים בישראל- קיסריה וקיבוץ מעגן מיכאל.

ה”ג’וחא גסטהאוס” מהווה סמל לשינוי, תקווה ותיירות בכפר ומושך אליו אורחים מרחבי הארץ והעולם.

אכסניית המטיילים מתנהלת כעסק חברתי לפיתוח התיירות והכלכלה המקומית בכפר ומהווה מרכז לקיום שיעורי אנגלית ומנהיגות לנוער דרך תכנית ה”מנהיגים צעירים” בהובלת ג’נבייב בג ובתמיכתה של הפדרציה היהודית של סאן פרנסיסקו.

במסגרת התכנית, אותם נערים מדריכים את קבוצות “תגלית” שמגיעות לבקר מרחבי העולם.

הגלריה של הגסטהאוס גם מהווה בית עבור קורסי הכשרה תעסוקתית-עסקית בתמיכתה של שותפות המזרח התיכון MEPI של שגרירות ארה”ב, Mossawa Center مركز مساواة והתכנית לחינוך משפטי קליני של אוניברסיטת ת”א.

בקורסים תושבות ג’סר א זרקא לומדות לייצר עבודות יד, לחשוב על התוצר עם הבנה עסקית ולאפשר לעצמן את האפשרות לפתח את העתיד שלהן בדרכים חדשות. את הפרוייקט מובילות מיכל שדה וג’נבייב בג.

בעקבות הצמיחה במספר המבקרים בשנים האחרונות, יש כבר כמה תושבים נוספים בכפר שהתמלאו תקווה ופתחו ביוזמות משלהם במטרה לאפשר לתושבים ולאורחים חוויה יותר עשירה ונעימה.

דוגמא ליום פעילות

קבלת פנים (תה, קפה וכיבוד קל) והיכרות עם אחמד ג’וחה והסיפור מאחורי ה- “Juhas Guesthouse”, עסק חברתי לקידום התיירות בג’סר ככלי למינוף הכלכלה המקומית.

תשמעו על הקמת הגסטהאוס, מנהיגות ויזמות מחוץ לקופסא, שיתוף פעולה בין ערבים ויהודים ועשייה חברתית.

יציאה לסיור רגלי בכפר (לבחירתכם מגוון מסלולים בהתאם לתחומי עניין ומגבלות זמן) בו תלמדו על ההסטוריה, התרבות והמציאות בכפר מפי מדריך מקומי בעל ידע וניסיון נרחב.

תסיירו בסמטאות הכפר ותחוו את המציאות בו ואת אווירתו הייחודית.  תוכלו לבקר במסגד ולשמוע על מנהגי הדת (כניסה לתוך המסגד מותנית בלבוש ארוך וכיסוי ראש, ובכך שהביקור יתקיים כשאין תפילה). תוכלו לצעוד בקטע משביל ישראל העובר בכפר, לאורך נחל התנינים ובכפר הדייגים האותנטי והציורי, לשמוע על פרוייקט הבתים הכחולים (יוזמתה של האדריכלית ענת כהן הלוי בשיתוף משרד התיירות ונירלט), להעמיק בנושא הפערים החברתיים, ועוד. ישנה אפשרות לצרף כמדריכים בני נוער המתשתתפים בפרוייקט “מנהיגים צעירים” (ראה מעלה) במסגרתו הם מלווים את הסיור ומספרים על החיים בכפר מנקודת מבטם האישית.

ארוחת צהריים: אנו מציעים ארוחות עשירות, מעשה ידי הבשלניות הנבחרות של ג’סר א זרקא, הארוחות מגוונות ואותנטיות (ניתן לבחור תפריט בשרי, דגים, צמחוני או טבעוני).

ניתן לקיים את הארוחה בבית מקומי, לשדרג לסדנאת בישול או לפתוח מאהל מפנק בחוף הים.

תוספות אפשריות

סדנאות: יוגה, ערבית, בישול, יצירה מחומרים ממוחזרים, מעגלי הקשבה, rebirthing, צילום ועוד

ספורט ימי

טיולי אופניים מודרכים באזור

השכרת אוהלים וציוד לאירועים

to-topto-top