עסק חברתי

כאמור, ג'סר נחשב לאחד מהיישובים העניים והמוזנחים במדינת ישראל.

"ג'וחא גסטהאוס" מהווה בכפר סמל לשינוי ותקווה, ומושך אליו אורחים מקשת רחבה של גילאים ותרבויות. אכסניית המטיילים מתנהלת כעסק חברתי, התורם לפיתוח התיירות והכלכלה המקומית בכפר ומהווה מרכז לקידום התושבים באמצעות הכשרות ופרויקטים שתומכים בקהילה המקומית.

במסגרת הפרויקטים שהוביל "ג'וחא" במשך השנים ניתן למנות: שילוב של נערים מקומיים, ששיפרו את האנגלית שלהם בכך שהדריכו קבוצות "תגלית" שהגיעו לבקר מרחבי העולם; נשים שלמדו להכין מלאכות־יד ומכרו אותן ב"גלריה זרקא" ובירידים ברחבי הארץ; ובשלנים חובבים ששיווקו את המנות שלהם באירועים ושווקי אוכל שונים. כמו כן, קיימנו מפגשים בנושא צילום ומשק־בית עם התלמידים מבית־הספר לחינוך מיוחד, גישרנו בין אמנים ומוזיקאים שונים מהכפר ומחוצה לו באירוע המוזיקלי "סלאמתכ בג'סר", יזמנו סדנאות בקליעת־סלים מקש אותן למדו נשות־היישוב להעביר בעצמן, פסטיבל חובזה שסבב סביב צמח־הבר שמשמש בקולינריה המקומית, ועוד ועוד ועוד.

"גלריה זרקא", הממוקמת בקומת־הקרקע של "ג'וחא גסטהאוס" מהווה גלריה לתערוכות מתחלפות, בית עבור קורסי־הכשרה תעסוקתית־עסקית לייצור עבודות־יד, מחשבה על תוצר עם הבנה עסקית ואפשרות לפיתוח של העתיד בדרכים חדשות.

בעקבות העלייה במספר המבקרים בשנים האחרונות, אנו שמחים לבשר שתושבים נוספים בכפר התמלאו תקווה ופתחו ביוזמות משלהם במטרה לאפשר הן לתושבים והן לאורחים חוויה אותנטית, עשירה ונעימה יותר. הדבר עוזר למקומיים לשפר את כישוריהם בשפה העברית, בביטחון העצמי ובעמידה מול קהל – ולמבקרים לחוות מפגש בלתי־אמצעי עם האוכלוסייה המקומית וללמוד על המנהגים, התרבות וחיי היום־יום בכפר.

תאריך הגעה
תאריך עזיבה