אתרים ארכיאולוגיים בסמוך לג'סר א־זרקא

מסלול טיול 3: ג'סר א-זרקא ובית חנניה – מהכפר אל המושב
ג'סר א-זרקא (כפר) ובית חנניה (מושב)

כדי לגלות את התשתית ההידראולית העתיקה שניתן לראות על שביל נחל תנינים לאורך הגבול עם מעגן מיכאל:

  1. לכו לחוף הים, שם תוכלו למצוא את תל תנינים.
  2. עקוב אחר השביל (אותו תוכל למצוא על ידי עקוב אחר כל אחד מהסמנים בצורת פרסה בצבע ירוק וכחול סביב הכפר) העובר ליד נחל התנין לכיוון הכפר. השביל מוביל בסופו של דבר לפארק הסכר הביזנטי.
  3. סעו אחרי הרחוב חזרה לכפר (המסגד ובית הארחה נמצאים באותו רחוב).

המלצות למסלולי הליכה נוספים באזור:
מסלול מבנימינה עד ג'סר א זרקא- כ3.5 ק"מ הליכה מתונה קלה. סימון שביל ישראל (כתום לבן כחול) – לאורך המסלול יש עצי פרי, ניתן להשתכשך במי הנחל ולראות את אמת המים בבית חנניה , אותן אמות מים שהובילו מים לעיר העתיקה קיסריה.
מסלול קצר לתל תנינים (קרוקודילופוליס)- הליכה מהגסהאוס כרבע שעה. את הגשר הישן שנבנה לביקור הקיסר וילהלם ה-2,
ביקור בשמורת טבע נחל תנינים הסמוכה לג'סר א זרקא, אתר של רשות הטבע והגנים- במקום ניתן למצוא טחנת קמח עתיקה שעבדה בצורה הידראולית על מי הנחל, עוד מימי התנינים (כן כן היו פה תנינים). כניסה לאתר: 22 ש"ח למבוגר.
ביקור בעיר העתיקה קיסריה- עיר שנבנתה בין השאר ע"י הורדוס. במקום נמצא שלל עתיקות והיסטוריה שמתכתבת עם סיפורי הברית החדשה והמשנה. האתר משלב, טבע חופי, עתיקות , תערוכות ועוד . ניתן לבלות בין 8:00- 17:00 לפי פתיחת האתר. מי שנהנה מאדריכלות והיסטוריה ניתן לבלות שם את כל היום ולהוסיף מסלול הליכה מחוף לחוף.
מסלול מחוף גיסר לחוף קיסריה- כ2.5 ק"מ קלים הליכה בחוף, אחד החופים המרשימים בחופי ישראל, ניתן לראות את החולות שעשו דרכן מגרניטי אתיופיה דרך הנילוס, את אמות המים לקיסריה שעושות דרכן דרך החוף , פריחה חופית, חוף דייגים מרשים ועוד.. קל מתאים גם למשפחות וילדים . המסלול אינו מוצל ויש לקחת את זה בחשבון.
ביקור בגן הפסיפס בקיסריה- פסיפס הציפורים- פארק עם רצפות פסיפס רבות שהועתקו למקום חלקן מקוריות. ניתן לשלב עם הליכה לחוף קיסריה וסיבוב פיקניק בפארק- הליכה בפארק בין כל הפסיפסים בין חצי שעה לשעה. ללא תשלום.
שביל ישראל – חוטם הכרמל- ניתן ללכת על גבי סימון שביל ישראל מקטעים (לבן כחול כתוב) חורש ים תיכוני, עתיקות חקלאיים, מעיין ועוד. מומלץ להגיע
ביקור ברמת הנדיב (שביל ישראל עובר שם)- טיול מקומי , היסטוריית הברון רוטשילד, מגוון פעילויות שקשורות בטבע ובטביעת הרגל האקולוגית. ללא תשלום

תאריך הגעה
תאריך עזיבה