עלינו

מי אנחנו

ג'וחא גסטהאוס & טורס הוא עסק חברתי שהוקם במטרה לתרום לפיתוח התיירות והכלכלה המקומית בג'סר אזרקא ומהווה סמל לשינוי ותקווה בכפר הידוע במעמד הסוציו-אקונומי הנמוך של תושביו.

הגטהאוס, בית־ההארחה הראשון בג'סר א־זרקא, ממוקם בלב ליבו של הכפר, במקום בו עובר שביל ישראל ומהווה נקודת ממפגש בין אנשים ועולמות קרובים. כחלק מרשת הוסטלים ארצית  ILH – Israel Hostels הגסטהאוס מזמין אתכם לחוויה מקומית ייחודית, בה תזכו להכיר מקרוב את הסיפור של המקום ותהיו חלק משינוי חברתי!

השהות בגסטהאוס תאפשר לכם מפגש עם המציאות היומיומית של כפר ערבי, הזדמנות מיוחדת להכיר את האוכלוסייה המקומית לשמוע סיפורים, לתמוך בעסקים המקומיים, להנות מרצועת החוף הקסומה של כפר הדייגים, כל זאת במרחק הליכה. לצד כל זאת אורחי הגסטהאוס מוזמנים להנות ממגוון פעילויות בתאום מראש כגון לימודי ערבית, ארוחות במתכונת אירוח ביתי, סדנאות יצירה ובישול, סיורי דייג, טיולי אופניים, ספורט ימי ועוד. 

לקבוצות ג'וחא גסטהאוס & טורס מציע לבוא לביקור יומי ולהכיר את הסיפור הייחודי של ג'סר על שלל גווניו ומורכבויותיו, לשמוע ולהעמיק את ההיכרות עם העסק עם החזון ולהיווכח כיצד עם הרבה אמונה וחזון לעתיד טוב יוצרים מציאות עסקית- חברתית מעודדת. מוזמנים לתאם סיורים, מפגש שיח בגובה עיניים, ארוחות ביתיות וסדנאות.

מוזמנים לצפות בהרצאתה של נטע ולשמוע איך הסיפור הקסום הזה התחיל!  

למה דווקא ג'וחא?

 

ג'וחא הוא הכינוי שאחמד ירש את מאבא שלו. "כשאבא היה בן 19, הוא נהג לרכב למעגן־מיכאל על חמור רתום לעגלה. בכל פעם שהוא עבר בדרך, היה זקן אחד תושב המקום שקרא לו "ג'וחא! ג'וחא!". אבא אימץ את הדמות והתחיל להשתמש בחוכמות החיים שלה ועם הזמן הפך להיות ידוע בכפר בשם "ג'וחא".

הדמות האגדית של ג'וחא שהיה רוכב על חמור היא דמות הומוריסטית מוכרת בסיפורי עם מוסלמים אשר בעלילותיה מלמדת מוסר השכל. דמותו של ג'וחא משתנה מסיפור לסיפור, לעיתים מופיע כצעיר ולעיתים מבוגר; לעיתים כחכם ולעיתים כטיפש; לעיתים תמים ולעיתים נוכל. הוא תעלולן ותחבולן, נוכל והגון, לעיתים פיקח המהתל באחרים ולעיתים שוטה הנופל בפח של אחרים.

דמות השוטה היא לכאורה משעשעת ושטחית, אך הדרך ההומוריסטית שלה מאפשרת לה להעביר בעלילותיה מסרים תרבותיים ומוסריים מורכבים המובנים בקלות ובחיוך בקרב כל מי ששומע אותם.

 

 

 

 

תאריך הגעה
תאריך עזיבה