דמויות־המפתח

החזונות המשותפים שלנו הובילו אותנו לשיתוף פעולה מרגש וליצירה המשותפת של "ג'וחא גסטהאוס" – בית־הארחה המגשים את המטרות המשותפות שלנו: לשרת הן את קהילת הכפר המקומית, והן את קהילת התרמילאים והמטיילים המבקרים בג'סר א־זרקא.

אחמד "ג'וחא" ג'ורבאן – ערבי־מוסלמי, יליד ותושב ג'סר א־זרקא, יזם סדרתי, נשוי ואב לשבעה ילדים ושני נכדים. מילדות, הוא מעיד על עצמו שחווה את המציאות כמי שגר בכפר עני, ולכן חלומו הוא לשפר את פרנסתם של חבריו לכפר, ולהחליף את הסטיגמה השלילית של ג'סר באחת חיובית יותר – כזו של תקווה והזדמנות. הוא מתעתד לעשות זאת על ידי הפיכת ג'סר ליעד תיירותי מוביל – שכן הוא מאמין שיש בה את כל המרכיבים הנחוצים לכך.

נטע חנין – יהודייה, עורכת־דין, תרמילאית ומדריכת־צלילה, נשואה ואם לארבעה ילדים. חלומה – להועיל לחברה ולמטיילים – היווה את הבסיס ל"ג'וחא גסטהאוס & טורס". לאחר הקמת היוזמה, עשתה רילוקיישן אך נשארה חלק.

היפא "ג'וחא" ג'ורבאן – ערביה־מוסלמית, ילידת ותושבת ג'סר א־זרקא. אשתו של אחמד, אם לשבעה וסבתא לשניים, עם אהבה גדולה למטבח. היפא אירחה ב־20 השנים האחרונות אלפי תיירים מרחבי הארץ והעולם אצלה לסעודות אפטאר בחג הרמדאן וארוחות מפנקות במהלך שאר השנה. היפא מנחה סדנאות בישול, בהן היא פותחת את המטבח שלה בפני המבקרים וחושפת את הסודות שמאחורי המנות האהובות עליה.

 

תאריך הגעה
תאריך עזיבה